Přehled akcí

SVL + BEZVA ŽENSKÁ NA KRKU
SVL + BEZVA ŽENSKÁ NA KRKU
Datum konání: 19. 07. 2018

Místo konání: Masarykovo náměstí

Čas: 19:00 a 21:00

Vstupné: zdarma


SVL | čtvrtek 19. 7. 2018 v 19:00 | Masarykovo náměstí | #UKL2018

SVL hraje v obsazení bicí, basa, kytara, klávesy, zpěv a zaměřuje se na autorskou tvorbu rockových písniček. Styl kapely lze označit jako rock s prvky blues. Tvorba SVL je ovlivněna především životem samým.

Aktuálně SVL koncertuje po klubech a hospodách. Její repertoár je mimo autorské tvorby doplněn písničkami od známých osobností ROCKu jako Gary Moore, Joe Bonnamassa ze světových a třeba Dan Bárta či Kamil Střihavka z českých rockerů.
SVL není vyhraněna žádným konkrétním směrem v rockové muzice jako hard rock nebo jiné směry, ale spíše z rockové škatulky tu a tam vyčuhuje. Typickým prvkem v hudbě SVL je používání dechové sekce, klavíru či smyčců. Přes rockové zaměření je tak hudba SVL více barevná, v písničkách se střídají melodie zpěvu se sólovými party téměř všech nástrojů. Melodie však zůstává klíčovým prvkem. Pestrobarevnost tvorby SVL podtrhávají změny rytmu a činí ji více poslechovou záležitostí.

Za vznikem kapely stojí její zakládající členové Vladislav Špunda a Lubomír Coufal, kteří po dlouhé pauze v hudebním životě začali od píky se skládáním písniček a hledáním nadšených muzikantů, kteří by byli ochotni muzicírovat bez vidiny materiálního zadostiučinění či slávy. Těch je ale v kraji jako šafránu a tak se během asi 5 let v kapele vystřídalo mnoho muzikantů, než se sestava stabilizovala do dnešní podoby.


Bezva ženská na krku | čtvrtek 19. 7. 2018 v 21:00 | Masarykovo náměstí | Kinematograf bratří Čadíkú | #UKL2018

Od tvůrců komedie Ženy v pokušení. Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer). Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Rázovitý a hyperaktivní starosta (Miroslav Táborský) nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem (Ondřej Vetchý), který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil“. Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Eliška má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit… „Je to film o lásce, která lidem může pomoci. Zejména těm, kteří už nemají nebo ztratili chuť, odvahu a sílu věřit, že by jim ještě někdy mohlo být hezky. Díky šťastnému setkání dokážou prožít nejhezčí kus svého života a to v situaci, kdy už tomu ani jeden z nich nevěřil. Láska není abstraktní pojem. Je strašně mocná,“ prozrazuje Ondřej Vetchý o tématu filmu. Petra Hřebíčková jej doplňuje několika postřehy o své postavě Elišky: „Je to inteligentní žena, která měla to štěstí, nebo spíš smůlu, že nikdy nepracovala, a když se pak musí nečekaně postavit na vlastní nohy, pere se s krizovou situací s bláznivou odvahou a nevyčerpatelnou energií. Jen díky tomu dokáže nakonec najít nejen novou lásku, ale hlavně samu sebe.“Na výpis akcí